Dlaczego warto wybrać ręcznie robioną kuchnię?

Jeśli chcesz kupić nową kuchnię, zanim pójdziesz do lokalnego sklepu z artykułami budowlanymi i rozstaniesz się z pieniędzmi, zastanów się nad dodatkowymi korzyściami z posiadania ręcznie robionej kuchni.

Większość ludzi założyłaby, że kuchnia na zamówienie byłaby znacznie poza ich przedziałem cenowym i nawet nie rozważyłaby uzyskania kosztorysu, podczas gdy w rzeczywistości mogłaby okazać się tańsza i zaoszczędzić wiele niepotrzebnej dodatkowej pracy

Na przykład, gdyby wziąć pod uwagę projektanta, który oferuje nie tylko standardowe rozmiary, ale także oferował rozmiary na zamówienie, zobaczyłbyś, że kuchnie na wymiar można zaplanować z lepszym wykorzystaniem przestrzeni

Nie tylko skorzystasz na optymalizacji przestrzeni w swojej kuchni, ale otrzymasz znacznie większy wybór stylów i wykończeń, a większość firm zajmujących się kuchnią na zamówienie oferuje duży wybór akcesoriów pasujących do dużego wyboru stylów

Standardowa produkcja kuchni zazwyczaj oferowałaby około 40-50 różnych stylów i kolorów kuchni, które na pierwszy rzut oka wydawałyby się bardzo atrakcyjne. Ale kiedy już rozpoczniesz proces eliminacji, zobaczysz, że czasami pozostawia to więcej opcji.

Jeśli poszedłeś do producenta standardowych kuchni z pomysłem, że chciałbyś mieć kuchnię w stylu shakera, mógłby powiedzieć, że możesz mieć ją w kolorze białym lub kremowym, podczas gdy jako firma ręcznie robiona kuchnia mogłaby dać ci opcję 10 lub więcej kolorów, a nawet sugerować, że można go pomalować na dowolny kolor. Dotyczyłoby to również oferowanych materiałów i wykończeń. Firma zajmująca się kuchnią na zamówienie najprawdopodobniej zaoferowałaby styl shakera w kilku różnych rodzajach drewna i kilku różnych wykończeniach, niektóre z popularnych gatunków drewna to dąb, klon, wiśnia, orzech, sosna i jesion, a niektóre z popularnych wykończeń to naturalny lakier, bielony, przeciągnięty, umyty i poplamiony.

Dzięki dużemu wyborowi stylów kuchni do wyboru oraz ogromnej gamie drewna i wykończeń kuchnia na zamówienie daje klientowi więcej możliwości pracy. Oprócz wszystkich tych zalet, drzwi i szafki można również wykonać na wymiar, więc jeśli chcesz, aby szafka ścienna o określonym rozmiarze obejmowała na przykład kocioł, można to zaspokoić. Oprócz wszystkich jednostek o dowolnej wysokości, dowolnej szerokości, dowolnej głębokości, dowolnym stylu i dowolnym kolorze, możesz uzupełnić kuchnię szeroką gamą lub szczegółowymi gzymsami, lambrekinami, listwami przypodłogowymi, płaszczami, stojakami na wino, stojakami na talerze i pilastrami .

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje, automatycznie założyłbyś, że kuchnia na zamówienie byłaby dwukrotnie droższa niż kuchnia gotowa, ale możesz być mile zaskoczony, gdy stwierdzisz, że kuchnia na zamówienie może nie być już droga, a ponadto projektant jest w stanie zbudować kuchnię zgodnie z Twoimi wymaganiami i będzie w stanie zaoferować opcje, których inni nawet nie byliby w stanie wziąć pod uwagę.

Większość firm produkujących ręcznie robione kuchnie oferuje bezpłatną, niezobowiązującą wycenę i usługę projektowania, więc uzyskanie oszacowania w celu porównania cen nic by Cię nie kosztowało. Może się okazać, że projektant zasugeruje rzeczy, które nigdy nie przyszłyby Ci do głowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *